באירוע השקה שנערך במרכז "ופרצת" בגבעה הצרפתית הושקה החוברת "מה נאמר לגויים". סנונית ראשונה מעבודתו של אגף ההסברה של התנועה. החוברת שעוסקת ביחסי החוץ במדינה יהודית, מצביעה על הצורך להחליף את העיסוק בחשש "מה יאמרו הגויים" לשאלה: "מה נאמר לגויים?" – מהי הבשורה לאומות העולם שמביאה אתה המדינה היהודית.

לקריאת החוברת "מה נאמר לגויים?" און ליין – ניתן ללחוץ כאן

את הערב פתח הרב איתיאל גלעדי שהסביר על "המהפכה הרביעית" – לימוד התורה לגויים, כחלק מארבעה מהפכות בלימוד התורה שאירעו לאורך ההיסטוריה. הרב איתיאל הסביר שלימוד התורה לגויים חשוב לא רק עבור הגויים, אלא זהו גם צורך פנימי של העם היהודי.

בהמשך הערב דיבר הרב אליהו ברינבאום – ראש מכון "שטראוס עמיאל" שידוע בזכות תוכניותו "יהודי-עולמי" בערוץ 20 ונמצא בקשר עם קהילות יהודיות ברחבי העולם, שסיפר על היקף התופעה של מליוני גויים בעולם שלומדים את תורת ישראל, ודיבר על האתגרים מצד אחד והסכנות מצד שני שמחייבות אותנו לקחת אחריות ולהוביל את המהפכה.

בסיום הערב לאחר השקת החוברת שחוץ מהתוכן החדשני והבהיר גם קיבלה עיצוב מושקע ויפהפה. דיברו הציגו פעילים שמתעסקים בתחום רעיונות והצעות מעשיות לקדם את לימוד התורה לגויים בפרט, ותיקון מדיניות החוץ בכלל. בחלק זה של הערב דיברו: נריה אופן, הרב חיים פרים, ואלי גרינברג

השארת תגובה