מימות הבעל שם טוב ואדמו"ר הזקן ועד ימינו אנו, שמה לה תורת החסידות למטרה את המוטו "לתקן עולם במלכות שדי". אם כן אין מתאים מי"ט כסלו, חג הגאולה של אדמו"ר הזקן וראש השנה לחסידות, להכיר את התנועה לעוד ועוד יהודים ששואפים לחיים מתוקנים יותר לאורה של התורה.

כמדי שנה מביא אתו י"ט כסלו התוועדויות ענק בהשתתפות אלפי יהודים. לשורת ההתוועדויות המסורתיות בבנייני האומה בירושלים, הצטרפה השנה התוועדותו של ראש התנועה, הרב יצחק גינזבורג, בהיכל התרבות בתל אביב. בתנועה, ששואפת להגיע לכל היהודים מכל המגזרים, שמחו להצטרף לארגון ההתוועדות במיקומה הייחודי, ולהפיץ את האור גם לתושבי גוש דן. בין דברי התורה, להופעה המוזיקלית המשובחת בניצוחו של דניאל זמיר, ישי ריבו וקובי אפללו, שמחו ורקדו קרוב לשלושת אלפי יהודים, חילונים לצד דתיים, חרדים צד מתנחלים ושאר עמך בית ישראל.

את האירוע בתל אביב לוותה הפגנה קטנה מבחוץ של קומץ פעילי שמאל, הפגנה שהתפוגגה די מהר לאחר קבלת הפנים החמה והלבבית שהכינו תלמידי הרב גינזבורג ופעילי התנועה למפגינים. "ההנחיה של הרב היתה שאנחנו באנו להוסיף אור ולא להתעמת עם איש", מספר איתיאל גלעדי, חבר ועדת ההקמה של התנועה. "הרב ביקש מכל התלמידים להימנע מעימותים עם המפגינים ורק לקרב באווירה טובה ושמחה, לחלק 'לחיים' וממתקים ולהציע למפגינים להיכנס פנימה". פעילות הקירוב, יחד עם מכתב אישי שכתב הרב למפגינים, פעלו את פעולתם ואף הולידו כמה יוזמות למפגשים בין הרב לפעילי שמאל. "הרוב המוחלט של המפגינים פשוט לא הכירו", מספר צבי, שהיה בין מקבלי הפנים, "הם ספרו ששמעו ברדיו ובטלוויזיה והגיעו. אחרי שיחות קצרות ונעימות, רובם המוחלט הבינו שאין בכלל על מה להפגין ועזבו את המקום באווירה טובה", הוא מסכם. בין המפגינים נצפה גם יו"ר 'שלום עכשיו' יריב אופנהיימר, שהופתע אף הוא מהדיבורים והאווירה הטובה והבטיח לשמור על קשר של הדברות.

מלבד מכתבו של ראש התנועה, חלקו הפעילים פלאייר מבית היוצר של מטה ההסברה של התנועה, הקורא לציבור להגיע מתוך תשובה פרטית ואישית לתשובה כללית וציבורית, אותה מנסה התנועה להוביל. בשונה מהשנה הקודמת, בה גם יצאו פעילי התנועה להתוועדויות הגדולות, ידעו לספר השנה הפעילים כי יהודים רבים מבין המשתתפים כבר הכירו את התנועה ומטרותיה, ואף רבים מבינם כבר נמנים על חברי ומתפקדי התנועה. בשלושה ימים של פעילות, הצטרפו לתנועה כ-200 מתפקדים, חדשים, כן ירבו.

השארת תגובה